Embassy of Austria
Call Us Free: 1-800-123-4567

Mööblite kuninganna on endiselt pehme mööbel.

Mis on disainmööbli ja tavalise mööbli peamine erinevus? Siinkohal peame mõtisklema toote valmistamisele kulunud vaevale. Kvaliteet on kogu meeskonna hoiak tootmise igapäevases tegevuses. Toomises võib olla palju inimesi kuid kõigetähtsam on see, et igal töömehel on oma etteantud ülesanne mille eest ta vastutav on.

Visuaalsest poolest on kõige tähtsam riie millest diivanid tehtud on. Üldjuhul mööbli ostul vaadatakse seda, et mööbel oleks lihtsasti puhastatav ja peaks pikalt vastu ka koduloomade olemasolul, siis pehme mööbli puhul peaks lugema vaid luksus ja mugavus. Seda kindlasti kasutamise suhtes.

On erinevad kangakoostised mille vahel valida. Kas 100 puuvillane või puuvillase ja sünteetilise materjali segu. Vältida 100% sünteetilist kangast. Hinna suhtes on see ilmselt kõige mõistlikum, kuid jällegi peale istumise ja püstitõusmisega tekib staatiline elekter mille külge hakkab tolm nakkuma. Osa mikroplüüsi puhul (100 sünteetikat) on oht, et istmete õmblused kipuvad välja venima ning venitavad riide katki. Lahendus sellele on vähemalt 60% puuvillane alusriie.

Kui ettevaatlik tuleb antud kangaga olla ? Poes uuri kindlasti kas riie on saanud töötluse mis tõrjub ka mustust, näiteks nanokaitse või teflonkaitse. Kodumööblil olev kangas peaks olema puhastatav kergelt niisutatud svammi ja neutraalsete pesuvahenditega. Kontorimööbel, mis talub ainult kuivpuhastust, pideva kasutamise tõttu koju ei sobi.

Venivus ? Reklaamivälimus kaob kiirelt kui materjalid saavad venitust tunda, materjal hakkab lihtsalt kotti kiskuma nagu väsinud autoiste.

Topilisus ? Parim variant on katteriide puhul puuvilla ja sünteetika segu. Villane riie hakkab kiiresti oma ilusat pehmet väljanägemist kaotama kui peale tekivad topid. Samuti muutuvad ka villasest niidist maalitud katted pulstunuks. Gobelääni kude on sageli selline, kus kanga pinnal on reljeefse pinna moodustumiseks sisse kootud nn pikad niidid. Sellised villased padjamaalingud ja kattetekid muutuvad kiirelt koldeaks. Hõõrdumiskestvus ehk Martindale indeks peaks olema üle 20 000. Probleemide ärahoidmiseks peaks iga toode olema varustatud kattematerjali kasutus- ja hooldusjuhendiga ning teabega kanga põhiomaduste kohta. Mööblit ostes on soovitatav pilt pöörata ka eseme alumisele poolele. Väga põhjalikult valmistatud esemed on alati ümbritsetud ka altpoolt katteriidega, et poleks niiöelda mööbliskilett kuidagi näha.

Kui esemetel on mõni lisafunktsioon siis tasub selle liikumise libedust ning jõurakenduse vahekorda hinnata kriitilise pilguga. Mõnel diivanil või voodil on olemas ka voodipesu jaoks panipaik millele samuti hea pilk peale visata. Kogemus on näidanud, et viimistlemata panipaigad võivad kiirelt põhja alt visata. Istumiskohtadega võid näha erinevust sikksakk vedrudega ja alusplaadiga mööblil. Mõnusam variant on sikksakk vedrudega mööbel. Jällegi viimane lihv ütleb mööblivalmistaja puhul rohkem, sest see on asi mida koheselt märgatakse, kas ikka kõik õmbluspisted on ühepikkused ja kui sirgelt nad jooksevad. Vahe võiks olla 4 millimeetrit. Mitte kusagilt ei tohiks paista narmendavaid mööbliriide servi ega riide kinnitamiseks kasutatavaid püstolklambreid. Vältimaks põrandate kraapimist, peavad mööblijalgade all olema tallavildid. Kvaliteeti hindavatel firmadel on taolised nõuded iseenesest mõistetavad. Hästi valmistatud ja hooldatud mööbliesemed peavad vastu aastakümneid.