Embassy of Austria
Call Us Free: 1-800-123-4567

Kontorimööbli valik tuleb teha teadlikult

Kontorimööbli valimine on kontori sisustamise juures üks kõige olulisemaid aspekte. Kaunis kontorimööbel annab töötajatele innustust. Kontorimööbli juures tuleb vaadata vastupidavust, disaini, välimust ja mugavust.

Kontorilaua valimine

Tänapäeval meisterdatakse kõik kontorilauad saepuruplaadist. Arvata võib, et paberilt kulub värv päris kiirelt. Suur valik kauplustes võtab silmad kirjuks. Kõige mugavam töölaud on L-kujuline laud, sest sellesse töölauda saab kõnekeeles väljendatuna „tooliga sisse sõita“ ning küünarnukid lauale toetada. Nii õlavööde minimaalselt pingutatud ja töötamisaend võimalikest mugavaim. Arvuti ekraani saab paigutada väljasirutatud käte kaugusele, laua nurka.

Riiulid ja panipaigad

Enne riiuli soetamist tuleb kindlalt paika panna kõik oma nõudmised, et vältida pettumust, kus lõpptulemus ei vasta soovidele. Tuleb mõelda sellele, millisesse keskkonda riiul paigutatakse, kui rasked on need asjad, mis sinna peale pannakse ja kas hiljem on vaja riiulit pikendada, kinnitades juurde lisaosasid. Valides melamiini, laminaadi või spooniga kaetud riiuli võite olla kindel, et viimistlus säilib kaua. Kvaliteetsetel riiulitel esineb osa vaheplaate fikseeritud ning osa liigutatavad. Stabiilsuse tagamiseks peab riiuli tagasein olema ühes tükis. Väikestest tükkidest tagaseinaga riiul jääb “tudisema. Soovituslik riiulivahe kõrgus tuleneb standartse A4 dokumendikausta kõrgusest. Üks kõige olulisem tegur õige riiuli valikul on kandejõud. Kõik kandejõud riiuliplaatide kohta on antud arvestusega, et raskused seal peal on ühtlaselt jaotatud. Kui soovite riiulit paigutada keset ruumi, siis tuleks mõelda sellele, kas soovite, et kogu kaup oleks mõlemalt poolt kättesaadav. Suurema kandejõuga sügavad riiulid on enamasti ühe suure riiuliplaadiga ja mõlemalt poolt (või igast küljest) ligipääsetavad. Kui soovite väiksema sügavusega metallriiulid omavahel “seljakuti” kokku panna, siis tuleks arvestada sellega, et enamik metallriiulitel on taga tugiristid ja kõikide riiulite kaubad ei ole mõlemalt poolt kättesaadavad.

Ka töötool on oluline

Töötooli kvaliteeti hinnates tasub esimese asjana tutvuda jalaristiga. Kõige parem jalaristi valmistamise materjal esineb arvatavasti metall. Kui jalarist ette tuleb metallist, siis tõenäoliselt jalarist ei purune. Tänapäeval on esmapilgul päris raske hinnata, kas tegemist on kvaliteetse töötooliga või mitte. Valdav osa töötoolidest on Aasia päritolu, näevad välja võrdlemisi sarnased. Kuidas aga eristada vastupidavat töötooli “müügiks tehtud” toolist? Hoolimata kohati äravahetamiseni sarnasest disainist toodetakse neid töötoole siiski erinevates tehastes, täiesti erinevat päritolu komponentidest ning jäetakse  mõningad detailid, nagu näiteks amordikatted, sootuks paigaldamata.Üks olulisemaid  osi toolist on jalarist, mis peab olema piisavalt tugev. Kvaliteetset plastikust jalaristi ei ole vaja karta. Kõige lihtsam on otsustada plastikust jalaristi sees toimuva alusel. Kui jalarist on seest tühi, on see märk nõrgast konstruktsioonist. Plastikust jalaristi sees peab olema tugikonstruktsioon. Ka tooli ratastele peaks tähelepanu pöörama. Kontori tingimustes, kõval põrandal, on kõige otstarbekamad pehmed kummikattega rattad. Iseenesest ei ole kvaliteetsest plastikust kõvadel ratastel ka midagi viga. Eriti, kui parketil vaiksemaks liikumiseks on pandud tooli alla läbipaistev kaitsematt. Kindlasti peavad rattad istuma kindlalt pesas ja keerlema ilma takistusteta. Kui rattad ei keerle vabalt, kiiluvad need varem või hiljem kinni ning lõpptulemusena võivad sootuks küljest murduda.

Kontori ruumi kujundus ja mööbli valik mängib nii tööandjate kui töötajate heaolu silmas pidades suurt rolli.  Erineva kujundusega ruumid avaldavad mõju keskendumisvõimele, omavahelisele suhtlemisele ja töö tulemuslikkusele.  Seega tuleks kontorimööbli valikul otsustada pigem kvaliteedi kui odava hinna kasuks.