Embassy of Austria
Call Us Free: 1-800-123-4567

Kuidas valmistuda vannitoa planeerimiseks ?

WC.pott

Ilmselt vannitoa renoveerimine on peale kööki kõige kulukam ruum mida renoveerida, selleks ongi oluline juba algselt läbi mõelda kuidas näeb välja tööde järjekord. Pealiskaudsest kavandamisest tingitud ümbertegemised ja tööseisakud võivad juba niigi kuluka ettevõtmise eelarvet veelgi paisutada.

Vannitoa planeerimisel tuleks alustada ruumi võimaluste ja oma vajaduste läbi mõtlemisest:

 • Millised seadmed on hädavajalikud?
  kas teha dušš, vann, saun või lausa saunad?
  On bideed vajalik ?
  Kas ja kuhu tuleb pesumasin?
  Kas vannitoas saab olema põrandaküte?
  Millise kujuga on WC potid?

Kindlasti tuleb üle vaadata tehnilised võimalused – vee- ja kanalisatsiooniühendused, ventilatsioon ja elektrivarustus ning vastavalt sellele kavandada otstarbekas ruumiplaneering. Kui sellised alustalad on paigas siis võib edasi mõelda vannitoa sisustusele ja stiilile.

WC

Kuidas valida materjali ?

Stiilidel on väga palju variante, sest moes on palju erinevaid materjale mida kokku liites võib saada jällegi mitmeid erinevaid tulemusi. Kodu on siiski kuht kus sa ise veedad enamus ajast ning pead ise väga rahul olema sellega milline on lõpptulemus.

Kui plaadid on panud muutub töö juba tunduvalt kiiremaks kuid tõesti, plaatida tuleks ka seinu mitte ainult põrandat. Alati kui plaate ostate siis ostke rohkem kui vaja võib minna kuna plaadid võivad poolitamise käigus katki minna ning võib ka praake leiduda. Mõeldes plaadi hinnale siis tuleb ka arvestada, et kui raha vähem võib mõned kuivemad seinad niiskuskindla värviga lihtsalt ära värvida.

mõelda tasuks ka sellele, et ruum ise saab väga palju niiskust ning kõik mida ruumis kasutada võiks olla siiski niiskuskindel, vastasel juhul võib ilusa viimistluse kiirelt rikkuda niiskuskahjustused. Ülioluline on valida kõik detailid alustades segust kuni värvini veekindlad. Enne plaatimistööd on oluline hüdroisolatsioon teostada, mis on paks (üldjuhul sinine) kört mis kivistub kummiks.

Sisusta vannituba nutikalt, näid pakkumisi leiad Akvedukt kodulehelt www.akvedukt.ee

Eelkõige tuleb vannitoamööbli planeerimisel lähtuda olemasolevast pinnast ja selle potentsiaalsest asukohast vannitoas. Suure pere puhul on mõtekas varuda suured kapid mis ei ulatu päris maani ja kinnituvad seinale. Näiteks jääb tihti kasutamata ära pesumasinapealne sein, kuhu sobib ideaalselt seinakapp, boilerid või mõned riiulid.

Kui mööbli kõrvale jääb näiteks dušinurk või vann, tuleks see paigaldada minimaalselt 60cm kaugusele, et vältida mööblile niiskuskahjustuse tekkimist.

Kuna alustame ja lõpetame oma päeva enamasti vannitoapeegli ees, siis tuleks sinna kindlasti lisada eraldi valgustus. Peegli läheduses on kindlasti mugav kui seal oleks pistikuid, et kasutada fööni või muid elektrilisi abimehi.

vannituba

Kui enamjaolt kasutatakse tasapinnale asetatavaid valamuid, siis kuju- ja materjalivalik on tänapäeval peaaegu piiramatu: värviline keraamika, puit, betoon, graniit, marmor, klaas – kõik need on alternatiiviks valgele keraamilisele valamule. Enamus inimesi mõtleb väga oma ökoloogilisele jalajäljele ning kasutab väga veesäästlikke kraane. Näiteks kasutatakse vannitubades üha rohkem vett säästvaid valamu- ja duššisegisteid. Ka lampide puhul peaksid arvestama niiskuskindlusega ja LED valgusti on alati säästlikum kui halogeenpirn.

Kes aitaks hädast välja ?

Enne omal käel remonditegemise (eriti plaatimistööde ja põrandakütte paigaldamise) alustamist soovitame kindlasti küsida nõu mõne spetsialisti käest, ehituspoest või uurida erialast kirjandust.