Embassy of Austria
Call Us Free: 1-800-123-4567

Magamistoa kujundamisel alusta põhilisest

Magamistuba on tõenäoliselt ruum, mille sisekujundusele pöörarakse köögi järel kõige suurema tähelepanu. Väga palju inimesed usuvad, et magamistuba peaks olema eriliselt mõnus paik, kus saab puhata ja lõõgastuda. See on just see ruum, kuhu ei soovitada kasutada erksaid värve, sest need ei ole just eriti rahustavad. Värvid, mis sobivad magamistuppa, on pigem soojad ja neutraalsed.

Magamistoa sisustamise põhimõtted on igal inimesel erinevad. Magamistoa disainimisel on olulisemad inimese enda soovid ning eelistused ning sisekujundaja arvamus jääb tihtipeale tahaplaanile. Loomulikult saab sisekujundada nõu anda ning soovitada võimalikke asetusi ning disainielemente, mis on kooskõlas inimese enda sooviega. Kui inimene elab üksinda ilma pere või elukaaslaseta, on tema vajadused reeglina erinevad sellest, mida soovivad näha pereinimesed. Üksi elava inimese magamistoa disaini eelistused on tihtipeale ainulaadsed ning modernsed, kuid jagatava magamistoa puhul jäävad need reeglina tagasihoidlikumaks.

Üks reegel magamistubade kohta, millega peaaegu igaüks nõustub, on see, et magamistoa põrand ei tohiks olla marmorist, kuvist ega kahhelplaatidest. Kõige enam kasutuatav põrandakattematerjal magamistoas on  puit või vaipkate. Sa ei taha marmorist või kivist põrandat eelkõige seetõttu, et ei ole väga mugav ärgata hommikul ning tunda jääkülma põrandat jalge all. Vaip tundub selgelt kõige soojema lahendusena magamistoa põrandakatete hulgas ning on seetõttu väga populaarne valik. Magamistuppa võiks paigaldada ka kapi või ehitada sisse garderoobi, et vältida erinevate asjade kogunemist ja seetõttu pidevast segasusest magamistoas. Kindlasti tuleb läbi mõelda see, kuhu oma asjad magamistoas paigutada, et selle koristamine oleks võimalikult lihtne.

Nii mehed kui naised naudivad reeglina loodusähedast õhkkonda, mida on võimalik luua puitu kasutades. Seetõttu on väga paljud magamistoas kasutatavad sisustuselemendid tehtud just puidust. Vallaliste inimeste magamistoa kujunduse hulka võivad kuuluda ka suured gareroobid, kuhu saab sisse jalutada. Need võivad olla eri suuruse ning lahendustega vastavalt sellele, kui palju on inimesel riideid ning mida ta seal veel hoiustada soovib. Lisaks kõigele muule võib vallaline klient soovida enda magamistuppa lisada meeleolu valgust või meelelahutuskeskust muusikakeskuse või kodukino näol. Naiste puhul tuleb arvestada ka erinevate elektriliste seadmetega nagu föönid, koolutajad, sirgendajad jne. Seetõttu on oluline, et pistikud ja lülitid oleksid magamistuppa planeeritud juba sellele võimalusele mõeldes ning neid oleks pigem rohkem, kui vähem.

Magamistoa valgustamise puhul valitakse reeglina üks suur laevalgusti toa keskel. Lisavalgustitena võib kasutada põranda või seinalapme voodi peatsis. Valgustite ilmestamiseks aga kasutada erinevaid lambikupleid, mis sobivad teie magamistoa üldise stiiliga. Lisaks kõigele muule võib magamistuppa lisada ka meeleoluvalgust või meelelahutuskeskust muusikakeskuse või kodukino näol. Naiste puhul tuleb arvestada ka erinevate elektriliste seadmetega nagu föönid, koolutajad, sirgendajad jne. Seetõttu on oluline, et pistikud ja lülitid oleksid magamistuppa planeeritud juba sellele võimalusele mõeldes ning neid oleks pigem rohkem, kui vähem.