Embassy of Austria
Call Us Free: 1-800-123-4567

Vannitoa renoveerimisel vali esmalt materjalid

Kui olete otsustanud enda vannituba renoveerida, siis olete tõenäoliselt juba valmis sellele suuri summat kulutama, kui on vaja kogu vannituba värskendada ja ümber kujundada. Enne renoveerimistööde juurde asumist oleks aga mõistlik nõu pidada ka oma ala ekspertidega.

Enne, kui asute aga töid teostama, mõelge hoolega läbi, mida te soovite rna vannitoas teha. Lisaks sellele pange kirja ka kõik materjalid, mida te arvate vana minevat.

Materjali valimisel peab kõik hoolega läbi mõtlema. Kas soovite plaatida kogu seina või ainult osa seinast, kas valida läikivad või hoopis matid toonid, kas seinaplaadid peaksid olema pigem suured või sobivad ka väiksed. Kui on plaan värskendada terve vannitoa sein ning lisaks ka põrand, siis on materjali kohapealt valik tohutult  lai ja fantaasiaks jätkub maad rohkelt. Kindlasti peaks arvestama sellega, et põrandale valitaks matid plaadid, mis on oma olemuselt ja libisemisvastased ning seetõttu turvalisemad, seinale sobivad seevastu aga ka läikivad plaadid, mis lisavad stiilsust.

Sobiva värvi  ja mustri valikul peaks pigem mõtlema julgelt ja avatult, sest vannituba võiks olla midagi muud kui ühetaoline ja kahvatu. Olgugi, et  tänapäeval on moes pigem pastelsed ja heledamad toonid, ei tähenda see seda, et te ei tohiks kasutada julgeid värve ning lisada kontrasti. Aina populaarsemaks on saanud skandinaavia stiilis musta ja valge kasutamine ja seda nii seina- ja põrandaplaatide puhul kui ka sanitaarkeraamika valimisel.

Plaatimistöö on vannitoa renoveerimise juures üks rohkem aega nõudvamaid etappe, seega tuleks siin varuda kannatust, sest lõpuks on korralikult tehtud töö absoluutselt seda vaeva väärt. Kui aga aega on vähe ja remondiga on kiire, siis aitab vahel ka sellest, kui plaatida ära vaid dušinurga või vanni lähedusse jääv seinaosa. Ülejäänud vannitoa sein on mõttekas sel juhul  üle värvida selleks ettenähtud niiskuskindla värviga. Kindlasti tuleb see oluliselt soodsam ning on ka  aega kokku hoidev lahendus, mis mõjub omapäraselt ja nutikalt. Üha enam kasutatakse vannitoa renoveerimisel ka naturaalset puitu, mis lisab ruumi maalähedust ja naturaalsust. Puitu saab kasutada nii lae, seinte kui ka põranda juures. Jällegi omapärane ja tõhus lahendus neile, kes soovivad eristuda tavapärasest.

Oluline on teada, et kõik tööd, mis on seotud põranda panemisega, plaatimistööde ja elektriühenduste paigaldamisega, tuleks usaldada selle alla spetsialistidele. Valesti või kehvasti tehtud töö võib pärast tekitada paksu pahandust ja keegi meist ei sooviks ju kogu remonti uuesti otsast peale alustada.